Umudum Eğitim

idl_4413

Umudum Eğitim Projesi 

Kanser tedavisi tanının konması, yatarak tedavi, ayakta tedavi ve kontrol süreci ile beraber 5 yıla varan sürelerde devam etmektedir. Bu süreçte pek çok çocuk okul hayatına ara vermekte ve eğitim hakkından mahrum kalmaktadır. Çocuk yalnızca akademik becerilerini güçlendiren kurumdan değil aynı zamanda sosyalleşeceği ve onu hayata hazırlayan bir ortamdan da uzaklaşmaktadır.

Okul çağı çocukları tedavi sürecini ve gerekliliğini anlar; ancak beraberinde geleceğe dair korku ve kaygıları taşırlar. Eğitim hayatından kopuş bu korku ve kaygıları destekler, çocukta eski hayatına geri dönemeyeceği endişesi yaratır. Tedavi süreci aynı zamanda maddi sıkıntılar yaşayan aileyi daha da dezavantajlı hale getirerek çocuğun eğitim hayatına dönüşünü olumsuz etkiler.

Umudum Eğitim projesi ile KAÇUV, çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmeyi ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajlar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesini hedefler. Proje kapsamında tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocuklara 1 yıllık eğitim giderlerini karşılayacak burs desteği sağlanacaktır.

Burs başvuru koşulları yakında bu sayfa üzerinden açıklanacaktır.

Paylaşın:
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options