Umudum Eğitim

idl_4413

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyacı olan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine eğitim bursu vermektedir.

Eğitim bursu, ayakta tedavisi süren ya da tedavisini tamamlanmış ve eğitim hayatına devam eden, kanser tedavisi nedeni ile ekonomik olarak yıpranmış ailelerin çocuklarına tahsis edilmektedir.

Eğitim bursları, KAÇUV Burs Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde öğrencilerin öğretim hayatı boyunca aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde devam ettirilmektedir.

  1. Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Eylül ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir.
  2. Her yıl eğitim kurumlarından alınan belgelere (karne, transkript) göre, sınıfı geçen öğrencilerin bursu devam ettirilir.
  3. Tüm kademeler için burslar KAÇUV tarafından açılan banka hesaplarına yatar.
  4. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri bursu her yıl eğitim-öğretim yılı başlangıcında okula kayıt parası ve kırtasiye masrafları amacıyla yatırılır.
  5. 8.sınıfa devam edip liseye hazırlık kursu ücreti için burs kazanan öğrencilerin bursu yaşadığı yerde anlaştığı kursa taksitli olarak yatırılır ve öğrencilerin devam durumu takip edilir.
  6. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri burs programımız çerçevesi dışındadır ve başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  7. 12.sınıfa devam edip üniversiteye hazırlık kursu ücreti için burs kazanan öğrencilerin bursu yaşadığı yerde anlaştığı kursa taksitli olarak yatırılır ve öğrencilerin devam durumu takip edilir.
  8. Üniversite öğrencileri bursu için başvuran açıköğretim ve yükseklisans öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  1. KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı (Ekim-Haziran) Burs Ödemesi yapılacak öğrenci sayıları:

Üniversiteye devam eden 15 öğrenciye 800TL (9 ay)

*Üniversite bursları sonuçlandı!

Üniversite burs başvuruları değerlendirilmiş olup, 13 öğrenci burs almaya hak kazanmıştır.

Ön Başvuru Formu

Ön başvuru ardından olumlu dönüş yapılan adayların aşağıdaki linkte yer alan başvuru koşullarını yerine getirmesi ve gerekli belgeleri KAÇUV Genel Müdürlüğüne belirtilecek tarihte iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru Koşulları

Aydınlatma Metni

Paylaşın:
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options