Umudum Eğitim Burs Programı

idl_4413

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyacı olan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine eğitim bursu vermektedir. Eğitim bursu, ayakta tedavisi süren ya da tedavisini tamamlanmış ve eğitim hayatına devam eden, kanser tedavisi nedeni ile ekonomik olarak yıpranmış ailelerin çocuklarına tahsis edilmektedir.

Eğitim bursları, KAÇUV Burs Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde öğrencilerin öğretim hayatı boyunca aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde devam ettirilmektedir.

1. Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Eylül ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir.
2. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri bursu her yıl eğitim-öğretim yılı başlangıcında okula kayıt parası ve eğitim materyali gideri amacıyla yatırılır.
3. 8.sınıfa devam edip liseye hazırlık kursu ücreti için burs kazanan öğrencilerin bursu yaşadığı yerde anlaştığı kursa taksitli olarak yatırılır ve öğrencilerin devam durumu takip edilir.
4. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri burs programı çerçevesi dışındadır ve başvuruları geçersiz sayılacaktır.
5. 12.sınıfa devam edip üniversiteye hazırlık kursu ücreti için burs kazanan öğrencilerin bursu yaşadığı yerde anlaştığı kursa taksitli olarak yatırılır ve öğrencilerin devam durumu takip edilir.
6. Üniversite öğrencileri bursu için başvuran açıköğretim ve yükseklisans öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
7. KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Burs Sonuçları Açıklandı!

Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı kapsamında 32 ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisi Umudum Eğitim Burs Programı kapsamında burs almaya hak kazandı. Tüm bursiyerlerimize yeni eğitim döneminde başarılar dileriz.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Üniversite Öğrencileri Burs Başvuruları Başladı!

Üniversite öğrencileri için burs başvuruları başladı. Adaylar 11 Eylül – 28 Eylül 2020 tarihleri arasında başvuruda bulunmalıdır. Başvuru kriterlerine uyan adayların ön başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Burs programı ayakta tedavisi süren ya da tedavisini tamamlayıp eğitim hayatına devam eden öğrencileri kapsamaktadır.

Ön Başvuru Formu

Ön başvuru formunun doldurulmasında sonra ön elemeyi geçen adaylara olumlu dönüş yapılacaktır. Bu adayların aşağıdaki linkte yer alan başvuru koşullarını yerine getirmesi ve gerekli belgeleri egitim@kacuv.org adresine e-mail atmaları gerekmektedir.

Başvuru Koşulları

Paylaşın:
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options