Umudum Eğitim Bursu Başvuru Kriterleri

KANSERLİ ÇOCUKLARA UMUT VAKFI “UMUDUM EĞİTİM” BURSU BAŞVURU KOŞULLARI

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Türkiye’de bir eğitim kurumuna kayıtlı olmak,
 • Bursiyer adayının geçmişte çocukluk çağı kanseri geçirmiş veya hastalığın devam ediyor olması,
 • Adayın ailesinin mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyaç duyması,
 • Öğrenim görürken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin suçuna karışmamış olmak,
 • Burs alacak öğrencinin gelir getirecek herhangi bir işte çalışmıyor olması,
 • 25 yaşından büyük olmamak.

BAŞVURU

Burs başvurusu için aşağıda belirtilen belgeler egitim@kacuv.org adresine mail olarak iletilecektir. İnternet üzerinden temin edilemeyen belgelerin fotoğraflarının yine maile eklenerek iletilmesi yeterlidir.

İSTENEN BELGELER

 1. Tedavi görülen hastaneden ve hekimden alınmış kanser hastalığına ilişkin raporunun kopyası
 2. Öğretim kurumundan veya e-devletten indirilmiş, öğrencinin devam edeceği okul ve sınıfı gösteren öğrenci belgesi. E- devlet üzerinden öğrenci belgesi almak için:
  *Okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri buradan
  *Üniversite öğrencileri buradaki linkten belgelerini indirebilirler.
 3. Bir önceki öğretim yılı not dökümü belgesi örmeği (yalnızca ara sınıf öğrencileri iletmelidir.)
 4. Öğrencinin nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartının arkalı ve önlü fotoğrafı
 5. Vukuatlı nüfus kayıt örneği. Tüm aile bireylerinin vukuatlı nüfus kayıt belgesini göstermesi zorunludur. Anne ve/veya baba e-devlet üzerinden ilgili belgeyi buradan indirebilirler.
  *Açılan ekranda “Nüfus kayıt örneği tipi” ibaresini “Nüfus Aile” ve “Vukuatlı” olarak girdiğinizden emin olunuz. İlgili yerlerin işaretlenmesinin ardından “Sorgula” butonuna tıklayarak belgenizi görüntüleyebilirsiniz. Ardından sağ üstte “Dosya İndir”e tıklayarak ilgili belgeyi indirebilirsiniz.
 6. Ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres belgesi. E-devlet üzerinden ilgili belgeyi buradan indirebilirsiniz.
 7. Anne ve babanın evde bakım/engelli maaşı alıp almadığını gösteren, isim görünür ekran görüntüsü. E-devlet üzerinden ilgili görüntüyü almak için buraya tıklayabilirsiniz.
 8. Ailenin mali durumunu gösteren belgeler.
  *Ailenin içerisinde gelir elde eden tüm bireyler için ilgili bilgilerin eklenmesi gerekmektedir. Anne ve baba gelir bilgisi zorunludur. Çalışmayan anne ve/veya baba için çalışmadığına dair belgeyi eklemesi gerekmektedir.
  a) Çalışan anne ve/veya baba için maaş bordrosu. Çalıştığı kurumun mali işler veya ilgili biriminden alınabilir. İmzalı ve onaylı olması gerekmektedir. Kamu kurumunda çalışanlar e-devlet üzerinden ilgili belgeyi buradan indirebilirler.
  b) Emekli anne ve/veya baba için aylık maaşı gösterir belge. Emekli maaşını alan kişi, e-devlet hesabına giriş yaparak bağlı bulunduğu Sosyal Güvenlik Kurumu’na göre belgesine ulaşabilir.
  – 4A SSK Emekli Maaş Dökümü belgesini buradan indirebilirsiniz.
  -4B BAĞ-KUR Emekli Maaş Dökümü belgesini buradan indirebilirsiniz.
  -4C Emekli Sandığı Emekli Maaş Dökümü belgesini buradan indirebilirsiniz.
  c) Çalışmayan, geliri olmayan anne ve/veya baba için SGK tescil ve hizmet dökümünü e-devlet üzerinden buradan indirebilirsiniz.
  d) Serbest çalışan anne ve/veya baba için vergi beyannamesi / kurumlar vergisi beyannamesi. Son yılları gösterir nitelikte olması gerekir. İlgili belgeyi Gelir Dairesi Başkanlığı’ndan veya e-devlet üzerinden buradan indirebilirsiniz.
 9. Anne ve baba adına ayrı ayrı varsa tapu bilgilerini gösterir belge, yoksa olmadığını gösteren ekran görüntüsünü e-devlet üzerinden “Tapu Bilgileri” sorgulama ekranından, buradan indirebilirsiniz.
 10. Anne ve baba adına ayrı ayrı araç varsa, Araç Kayıt Belgesi; yoksa kayıt olmadığını gösteren “Tescilli Araç” sorgulama ekranından ekran görüntüsünü buradan indirebilirsiniz.
 11. Ailede engelli varsa ilgili belge/rapor. Aile içerisinde engelli birinin olması halinde ilgili raporun fotoğrafının iletilmesi gerekmektedir. Engellilik durumundan gelir alması halinde ilgili gelir belgesi de eklenmelidir.

Önemli Not1: E-devlet üzerinden alınan tüm belgeler, barkod özelliği varsa mutlaka    barkodlu olarak alınmalıdır. Yoksa belgelerin kimin adına olduğu mutlaka görünmelidir. Yine tüm belgelerin güncel tarihli olması gerekmektedir.

Önemli Not2: Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.

Önemli Not3: Anne, baba dışında (anneanne, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen belgelerin başvuru formuna eklenmesi gereklidir. Belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

BURSİYER SEÇİMİ

KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından belirlenen Burs Komisyonu, başvuruları ve gönderilen belgeleri inceleyeceklerdir. Kesin sonuçlar KAÇUV tarafından burs kazanan öğrencilere e-posta/ SMS veya telefon yoluyla duyurulacaktır. KAÇUV’dan gelecek e-posta/SMS veya telefon bildirimleri dışındaki herhangi bir bilginin geçerliliği bulunmamaktadır.

BURSUN ÖDENMESİ

Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) ailelerin hesaplarına yatırılır.

8.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak ailelerin hesaplarına yatırılır.

9, 10 ve 11. sınıfa başlayacak öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) ailelerin hesaplarına yatırılır.

12.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak ailelerin hesaplarına yatırılır.

Üniversite öğrencilerinin bursu Ekim- Haziran arasında (9 ay) aylık olarak öğrencilerin yatırılır.


Burs başvurusu hakkındaki tüm sorularınız için egitim@kacuv.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor