Kutlamalar

KAÇUV
Umut Şenliği

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Yılbaşı kapsamında, tedavisi tamamlanmış veya devam etmekte olan çocuklar ve ailelerinin katılımıyla KAÇUV Umut Şenliğimizi düzenliyoruz.

Hem ailelere hem de çocuklara motivasyon sağlamak amacıyla bir araya geldiğimiz şenliklerde KAÇUV Gönüllüleri ve profesyoneller desteğiyle müzik, dans, çocuklara özel atölyeler ve yüz boyama gibi birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Kurumsal destekler veya Vakıf kaynaklarıyla gerçekleştirdiğimiz şenliklerde yaklaşık 300 çocuğu ve ailesini ağırlıyoruz.

Doğum Günü
Kutlamaları

Hastanelerde tedavi aşamasında her çocuğun doğum gününü tarihinde kutlama fırsatı bulunamadığından her ay tek seferlik parti düzenleyerek yatarak tedavisi devam eden tüm çocukların doğum gününü kutluyoruz. İstanbul’daki 8 hastanenin 10 servisinde ve KAÇUV Aile Evleri’nde, Vakıf kaynakları ve kurumsal desteklerle her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz doğum günü kutlamalarımızla yılda 1000’i aşkın tedavi gören çocuğun yeni yaşını umutla karşılamasını sağlıyoruz.

Doğum günü kutlamaları için tedavi süreci beslenmesine uygun özel yapım pasta hazırlıyor; alanın hijyenik koşullarını ön plana alarak süslemesini gerçekleştiriyoruz. Kutlama sonunda ise tüm çocuklara hediyelerini dağıtıyoruz. Enfeksiyonel hassasiyetlerden dolayı etkinliklerimizi Kanserli Çocuklarla Çalışmak Eğitimi’ni almış KAÇUV Gönüllüleri ile gerçekleştiriyoruz.

Özel Gün
Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Yılbaşı gibi özel günlerde, tedavi gören veya iyileşmiş çocuk ve ailesinin psikolojik ve manevi ihtiyaçlarını dikkate alarak hediye gönderimleri gerçekleştiriyoruz.

Her yıl 16 ildeki 26 hastanede, 29 çocuk hematoloji ve onkoloji servisinde tedavisi süren ve tedavisini tamamlamış çocuklara kurumsal ve bireysel bağışçılarımızın desteğiyle hediyelerini ulaştırıyoruz

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor