Umudum Eğitim

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine Umudum Eğitim Burs Programı kapsamında eğitim bursu vermektedir.

Çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmek ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajlar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesi hedefiyle başlatılan program kapsamında tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocukların eğitim giderleri karşılanır.

Umudum Eğitim Burs fonundan yararlanan üniversiteli bursiyerlere staj imkanı ve akademik hayatlarını desteklemek için mentorluk destekleri sunulmaktadır. Ayrıca tüm kademelere yönelik çevrim içi gerçekleşen eğitim ve etkinliklerle bursiyerlerin kişisel gelişiminin/ sosyal kültürel becerilerinin de geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitim bursları, KAÇUV Burs Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde öğrencilerin öğretim hayatı boyunca aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde devam ettirilmektedir.

ANAOKULU, İLKÖĞRETİM VE LİSE KADEMESİ İÇİN BURS BAŞVURULARI BAŞLADI!

Eylül 2022 itibariyle anaokulu, ilköğretim ve lise kademelerine devam edecek öğrenciler 25 Temmuz- 14 Ağustos arasında aşağıda bulunan ön başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvuruda bulunabilirler. Formu doldurduktan sonra adaylar telefonla aranarak görüşmeler gerçekleştirilecektir.

Burs programından sadece kanser tedavisi görmüş veya görmekte olan öğrenciler yararlanabilecek, diğer başvurular geçersiz sayılacaktır.

Üniversiteli öğrenciler için burs başvurusu 5 Eylül 2022 de başlayacak olup, bu aşamada başvuruda bulunan üniversiteli adaylar kanser tedavisi görse dahi başvurularını 5 Eylül’de yenilemek zorundadır.

Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Haziran ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir.

Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) okula kayıt parası ve eğitim materyali gideri amacıyla yatırılır.

8.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak yatırılır. Öğrencinin liseye hazırlık kursu ve özel ders ücreti karşılaması amaçlanır.

9. 10. ve 11. sınıfa başlayacak öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) okula kayıt parası ve eğitim materyali gideri amacıyla yatırılır.

12.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak yatırılır. Öğrencinin üniversiteye hazırlık kursu ve özel ders ücreti karşılaması amaçlanır.

Üniversite öğrencilerinin bursu Ekim- Haziran arasında (9 ay) aylık olarak yatırılır. Üniversite öğrencileri bursu için başvuran açık öğretim ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

Ön Başvuru Formu

Ön başvuru formunun doldurulmasında sonra ön elemeyi geçen adaylara olumlu dönüş yapılacaktır. Bu adayların aşağıdaki linkte yer alan başvuru koşullarını yerine getirmesi ve gerekli belgeleri egitim@kacuv.org adresine e-mail atmaları gerekmektedir.

ÖN BAŞVURU FORMU

2021-2022 eğitim öğretim yılı (Ekim – Haziran) burs almaya hak kazanan öğrenci sayıları

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor