Umudum Eğitim

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine Umudum Eğitim Burs Programı kapsamında eğitim bursu vermektedir. Çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmek ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajlar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesi hedefiyle başlatılan program kapsamında tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocukların eğitim giderleri karşılanır.

Eğitim bursları, KAÇUV Burs Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde öğrencilerin öğretim hayatı boyunca aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde devam ettirilmektedir.

Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Eylül ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir.

Her yıl eğitim kurumlarından alınan belgelere (karne, transkript) göre sınıfı geçen öğrencilerin bursu devam ettirilir.

Tüm kademeler için burslar KAÇUV tarafından açılan banka hesaplarına yatar. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri bursu her yıl eğitim öğretim yılı başlangıcında okula kayıt parası ve kırtasiye masrafları amacıyla yatırılır.

8. sınıfa devam edip liseye hazırlık kursu ücreti için burs kazanan öğrencilerin bursu yaşadığı yerde anlaştığı kursa taksitli olarak yatırılır ve öğrencilerin devam durumu takip edilir.

9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri burs programımız çerçevesi dışındadır ve başvuruları geçersiz sayılacaktır.

12.sınıfa devam edip üniversiteye hazırlık kursu ücreti için burs kazanan öğrencilerin bursu yaşadığı yerde anlaştığı kursa taksitli olarak yatırılır ve öğrencilerin devam durumu takip edilir.

Üniversite öğrencileri bursu için başvuran açık öğretim ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı (Ekim – Haziran) burs ödemesi yapılacak öğrenci sayıları

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim, Ortaöğretim ve Üniversite Burs Sonuçları Açıklandı!

Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı kapsamında 32 ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisi ve 42 üniversite öğrencisi burs almaya hak kazandı ve bursiyer sayımız 87’ye ulaştı. Tüm bursiyerlerimize yeni eğitim döneminde başarılar dileriz.

ÖN BAŞVURU FORMU

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor