Umudum Eğitim Burs Programı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine Umudum Eğitim Burs Programı kapsamında eğitim bursu vermektedir.

Çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmek ve tedavi sürecinin getirdiği maddi sıkıntılar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesi hedeflenerek başlatılan program kapsamında tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocukların eğitim giderlerine destek olunur.

Umudum Eğitim Burs fonundan yararlanan üniversiteli bursiyerlere staj imkanı ve akademik hayatlarını desteklemek için mentörlük destekleri sunulmaktadır. Ayrıca tüm kademelere yönelik çevrimiçi gerçekleşen eğitim ve etkinliklerle bursiyerlerin kişisel gelişiminin/ sosyal kültürel becerilerinin de geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

> Burs başvuruları her sene 1-30 Eylül tarihleri arasında internet sitemiz üzerinden alınır.
> Yalnızca çocukluk çağı kanseri tedavisi gören çocuklar ve gençlerin başvuruları kabul edilir. Burs başvurusu için 0-18 yaş arasında kanser tanısı alınmış olmalıdır.
> Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Haziran ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için burs tutarları;

  • Okulöncesi 300 TL
  • İlkokul 400 TL
  • Ortaokul 500 TL
  • Lise 500 TL
  • Üniversite 1750 TL

> KAÇUV Umudum Eğitim Bursu tüm kademelerde Eylül-Haziran arasında aylık olarak yatırılır. (10 ay)
> Açık lise, açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
> KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Umudum Eğitim Burs Programı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları için

2023-2024 eğitim öğretim yılı (Eylül – Haziran) burs almaya hak kazanan öğrenci sayıları

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor