Yardımseverlik Yarışları

Sportif faaliyetler aracılığıyla bireysel bağış kampanyaları gerçekleştirerek sivil toplum kuruluşları için kaynak yaratabilirsiniz. Örneğin sportif yardımseverlik  faaliyetleri yöntemiyle ulusal veya uluslararası spor etkinliklerine katılmadan önce gönüllü koşucular ve yüzücüler duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan ilgili STK’nın seçilen projesi için açılan resmi banka hesabına yapılır. 

Sportif yardımseverlik faaliyetleri ile bağış toplayarak destek olmanın yanı sıra bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz. Çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız ve farkındalık yaratabilirsiniz. 

Adım Adım ise sportif yardımseverlik faaliyetleri sürecinde vakıf ve derneklere destek olan ve bu faaliyetleri yaygınlaştırmak için kurulmuş bir oluşumdur. Ayrıntılı bilgi için: www.adimadim.org 

Siz de sportif yardımseverlik faaliyetleri yaparak “KAÇUV Umut Elçisi” olmak için Adım Adım’ın www.ipk.adimadim.org adresine girerek profilinizi oluşturabilirsiniz. Desteklemek istediğiniz STK bölümünde KAÇUV’un projesini seçebilir, oluşturduğunuz profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile çevrenizle paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman, profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) sistemi ile sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikaları iletilmektedir. 

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için bizlere adimadim@kacuv.org adresinden ulaşabilirsiniz. 

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor