Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

PROF. DR. İNCİ YILDIZ

Dr. Inci Öztürk Yıldız, Balıkesir’de dogdu. Liseyi Istanbul Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi’nde, üniversite egitimini Istanbul Üniversitesi Istanbul Tıp Fakültesi’nde yaptı. Cerrahpasa Tıp Fakültesi’nde Çocuk Saglıgı ve Hastalıkları dalında uzman oldu. Asistanlıgı döneminde, Hamburg Üniversitesi Eppendorf Çocuk Klinigi Hematoloji-Onkoloji Arastırma Laboratuarı’nda tümör immünolojisi ve antilösemik serum yapımı konularında gözlemlerde bulundu. “Lösemilerde periferik kan ve dokuda membran fenotiplerinin belirlenmesi” konulu çalısması 1980 yılı Tümay Armagını’nı kazandı. 1979–1980 arasında Fransa’da Paris Saint Louis Hastanesi’nde hematoloji dalında ve Institut Gustave-Roussy’de onkoloji dalında çalısarak geçirdi. Bu arada Paris VII. Üniversitesi’nde hematoloji uzmanlık dalında devlet diploması aldı. Lösemilerde yaptıgı kemoterapi ve radyoterapinin büyüme ve gelismeye etkisi konulu arastırma ile Ulusal Kanser Dernegi’nin ödülünü aldı. 1992’de ABD’nin Houston kentinde M.D. Anderson Kanser Merkezi’nde pediatrik onkoloji alanında gözlemlerde bulundu; Wilms tümöründe DNA ploidi arastırması yaptı ve Onkoloji Uzmanlık Diploması aldı. 2011’de emekli oluncaya dek CTF Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı baskanlıgını yürüttü. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın kurucusu ve baskanıdır. Bir kitap editörlügü, biri çeviri, dördü ortak yazım olmak üzere 12 kitapta bölümleri; 70’i yabancı dilde olmak üzere toplam 400’ün üzerinde yayını bulunan Öztürk, son olarak satıs geliri KAÇUV’a bırakılan Çocuk Kanseri baslıklı bir kitap yazmıstır. Evli ve bir çocuk annesi.

SELÇUK ÖNCER

1949’da Bulgaristan’da dogan Selçuk Öner, ortaögrenimini Vefa Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Iktisadi ve Ticari Ilimler Akademisi, Siyasal Bilimler-Isletme Bölümü’nden 1973’te mezun oldu. Aynı yıl Yapı ve Kredi Bankası’nda bankacılıga basladı ve ardından 1973’te Tofas Türk Otomobil Fabrikası AS’ye transfer oldu. Halen bu firmada muhasebe direktörü olarak görev yapıyor. Lisanslı olarak Istanbul 1. Amatör Küme’de yaklasık 15 yıl futbol oynadı; Besiktas Spor Kulübü Kongresi’nin yanı sıra pek çok kulüp ve dernek üyeligi bulunuyor. Evli ve bir kız, bir erkek çocugu babası.

GÖNEN ORHAN

1958’de Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. Halen faaliyetleri devam etmekte olan Ceren Tanıtım Ltd. Şti. ve Arasta Mimari Tasarım AS’de yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmakta. Doğal Hayatı Koruma Derneği, Hollanda-Türkiye Kültür Vakfı yönetim kurulu, Trabzonspor Kulübü ve 1995’ten bu yana Mülkiyeliler Birliği üyesi olan Orhan, evli ve bir kız çocuğu babası.

NUR ALPINAR

Ankara’da dogup büyüyen Nur Alpınar, 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılından bu yana Istanbul’da yasıyor. Yirmi yıllık bankacılık kariyerinden, Is Bankası Yatırım Fonları Müdürü iken 2000 yılında emekli oldu. 2002 yılından bu yana KAÇUV yönetim kurulu üyesi ve 2007’den bu yana Büyükada’da yasıyor; edebiyat ile ilgileniyor; doga ve hayvanlar ile ugrasmaktan keyif alıyor. Ingiltere’de felsefe egitimi gören oglu ile tavla oynamak en büyük zevklerinden.

R. HİLMİ HOŞKAN

1953 yılında Istanbul’da dogan Hilmi Hoskan Haydarpasa Lisesi’ni bitirdi ve 1977 yılında yüksek kimya mühendisi olarak egitimini tamamladı. Aynı yıl Istanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Klinigi’nde Akciger Solunum Fonksiyon Laboratuarı’nı kurarak is hayatına atıldı. 1979 yılında doktorasını verdi. On yıl sonra özel sektöre geçti ve uluslararası alanda tekstil makineleri mümessilligi yaptı. Daha sonra aynı alanda kendi sirketini kurdu. 2000 yılında oglu ve kendi rahatsızlıgı nedeniyle islerini tasfiye ederek emekliye ayrıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın kurucu üyesi.

Av.MURAT BULAT

Bulat Hukuk Bürosunun kurucu avukatı olan Murat Bulat, 1964 doğumludur. Samsun ( Maarif Koleji) Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Bankacılık Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsünde (bankacılık eğitimi) alan Bulat. 1989 yılından bu yana avukatlık yapmaktadır. Çevre Girişimi Derneği, Antalya Çağdaş Eğitim Vakfı , Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Antalya Karadeniz Derneği, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği, Sokak Çocukları Derneği, Türkiye Turizm Endüstrisi İşverenler Sendikası gibi örgütlerde, üye, yönetici ve başkan olarak görev yapan Bulat, 2016 yılında KAÇUV Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 1999/2004 Dönemi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı yapan Av. Murat Bulat, 2000/2002 döneminde Antalyaspor Başkanı Vekilliği ve Basın Sözcülüğü görevlerini de üstlenmenin yanında , bir TV kanalında her hafta “ Gereği Düşünüldü” adında güncel hukuk programı yapmaktadır. Önemli Turizm Şirketlerinin danışmanlığını yapan ve Tıp hukuku alanında çalışmalara da katılan Av. Murat Bulat, başta Antalya ve İstanbul olmak üzere ulusal ve uluslararası mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

SANİYE ÖZBEY

 

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

AYŞE GÜVENİR

ÇİÇEK İCAN

OYA YAZGAN

PROF. DR. FEZA ORHAN

Hacettepe Üniversitesi’nden 1986 yılında mezun olan Feza Orhan, mezun oldugu yıl yine Hacettepe Üniversitesi Egitim Fakültesi Egitim Programları ve Ögretimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalısmasına basladı. 1987 yılında aynı üniversitenin Egitim Fakültesi’ne YÖNETİM KURULU arastırma görevlisi olarak girdi. 1988 yılında yüksek lisans çalısmasını tamamladı ve aynı programda doktora çalısmasına basladı. 1989 yılında, British Council Lisansüstü Egitim Bursu kazanarak Exeter Üniversitesi’ne ikinci yüksek lisans egitimini yapmak üzere gitti. Ingiltere’deki çalısmalarını 1990 yılında tamamladıktan sonra yurda dönen Orhan, Hacettepe Üniversitesi’nde yarım kalan doktora çalısmasına devam etti. 1997 yılında doktora tezini tamamlayarak üniversitenin Egitim Fakültesi Egitim Programları ve Ögretim Anabilim Dalı’ndan doktor unvanını aldı. Tez çalısması, egitim teknolojisi üzerine olan Orhan, 1999 yılında YÖK tarafından kurulan Bilgisayar ve Ögretim Teknolojileri Ögretmenligi Bölümü’ne yardımcı doçent olarak geçti. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Egitim Fakültesi Bilgisayar ve Ögretim Teknolojileri Egitimi Bölümü’nde doçent olarak görev yapan Orhan’ın, alanı ile ilgili yurtiçi ve yurtdısında yayımlanan makaleleri, bildirileri ve proje çalısmaları bulunuyor. Türkiye Bilisim Dernegi üyesi olan Feza Orhan evli ve bir çocuk sahibi.

CEM ÖNCER

1983 yılında İstanbul’da doğan Cem Öncer, ilk öğrenimini İSTEK VAKFI İstanbul’da tamamladıktan sonra Lise eğitimini İsviçre’nin Leysin kentinde LAS-Leysin American School’da ve yüksek öğrenimini Amerika’da Berkeley College New York City’de 2009 senesinde Bachelor In Business Administration-İşletme lisansı ile tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 2009 yılında Koç Grubu Şirketlerinden ARÇELİK A.Ş.’de Mali İşler bölümünde başlamış ve halen bu firmada görev yapmaktadır. Moda Deniz Kulübü asil üyesi olan Öncer, bekar olup hobi olarak fotoğrafçılık ile uğraşmakta ve müzik dinlemek, kitap okumak, çizgi resim çalışmaları yapmak, seyahat etmek, bisiklete binmek ve sinema ilgi duyduğu alanlardır.

Denetim Kurulu Asil Üyeleri Denetim Kurulu Yedek Üyeleri
Hülya Eler Teslime Hoşkan
Sabri Paşayiğit Sedat Özozan
Çetin Duruk Muharrem Sur
Disiplin Kurulu Asil Üyeleri Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri
Gülnur Tokuç Suzan Yılmaz
Tiraje Celkan Evren Bingöl
Elif Ilgaz Ahmet Hızarcı

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options