Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı

2016 yılında hayata geçen ve  MAPFRE Vakfı (Fundación MAPFRE) desteği ile Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı projesi kapsamında aileler hastalık sürecine dair en doğru bilgilere ulaşmaktadır. Projenin başlıca hedefleri sağlıklı ve doğru bir şekilde bilgilendirme yaparak çocuğa bakım veren ebeveynlerin tedavi sürecine dair bilgi ve becerilerini geliştirmek, bu yolla kendilerine olan güvenlerini artırmak, çocuğun tedavisine olumlu katkı sağlamak, ailenin tedavi sürecine adaptasyonunu güçlendirmek ve çocuk ile ebeveynlerde oluşması muhtemel psiko-sosyal problemleri önleyebilmektir.

Aileler hastalık sürecine dair tüm bilgilere açık kaynak olarak www.cocukkanseri.org portalı ile erişebilmektedir. Bu sayede kanser tedavisi gören çocukların aileleri hastalıkla daha bilinçli ve bilgili olarak mücadele ediyor.
Portalda çocukların hastalıklarının gelişim süreci ve tedavinin aşamaları, çocukta meydana gelen bedensel ve duygusal değişimler ve bunlarla baş etme yöntemleri, travma nedeniyle çocukta oluşabilecek psikolojik tepkiler, hasta çocuk bakımı, beslenme, hijyen, bireysel güçlenme gibi konulardan oluşan eğitim içerikleri yer almakta; bu içerikler eğitim videoları, okuma metinleri, röportajlar ve canlı seminerler yoluyla kullanıcılarla buluşmaktadır.

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor