Yardımseverlik Koşusu

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla bireysel bağış kampanyaları gerçekleştirerek sivil toplum kuruluşları için kaynak yaratabilirsiniz. Örneğin yardımseverlik koşusu yöntemiyle gönüllü koşucular ulusal veya uluslararası maratonlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan ilgili STK’nın seçilen projesi için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Yardımseverlik koşusu gibi sportif faaliyetler ile bağış toplayarak destek olmanın yanı sıra bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz. Çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız ve farkındalık yaratabilirsiniz.

Adım Adım ise yardımseverlik koşusu sürecinde vakıf ve derneklere destek olan ve bu faaliyetleri yaygınlaştırmak için kurulmuş bir oluşumdur. Ayrıntılı bilgi için: www.adimadim.org

Siz de yardımseverlik koşusu yaparak “KAÇUV Umut Elçisi” olmak için Adım Adım’ın www.ipk.adimadim.org adresine girerek koşucu profilinizi oluşturabilirsiniz. Koşmak istediğiniz STK bölümünde KAÇUV’un projesini seçebilir, oluşturduğunuz koşucu profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) sistemi ile sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikaları iletilmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için bizlere adimadim@kacuv.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor