Umutlu Kutu Bağışı

Ailelerimize ulaştırdığımız destek paketlerimiz bağışlarınızla umut dolsun!

Çocuklarının tedavisinde gerekli hijyen koşullarını sağlamak adına kullandıkları ürünlere hem fiziksel hem de maddi olarak ulaşmakta zorlanan ailelere gıda, hijyen ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan Umutlu Kutu dağıtımları ile destek veriyoruz.

Tedavi sürecinde ailelerin sosyo-ekonomik olarak yaşadıkları sorunlara destek olmak ve tıbbi tedavi sürecine odaklanmalarını sağlamak için 2016 yılında başlatılan Umutlu Kutu projesi, pandemi öncesinde İstanbul ve Bursa’da toplam 10 çocuk hematoloji ve onkoloji servisinde yürütülmekteydi. Geçen 4 yılda her ay gerçekleştirilen düzenli dağıtımlarla gıda, hijyen ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan 4875 paketi tedavi gören çocuk ve ailesine ulaştırdık.

Pandemi süreciyle beraber Umutlu Kutuları Türkiye’nin farklı illerinde tedavileri devam eden, ürün desteğine ihtiyaç duyan ve ekonomik kısıtları olan tüm ailelere kargo yoluyla ulaştırmaya başladık. Özellikle pandemi nedeniyle erişimi güçleşen medikal ürünlerin de eklendiği 916 destek paketi Mart ayından bu yana 51 farklı ildeki 422 aileye ulaştırıldı.

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor