Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı

mapfre_slider

MAPFRE Vakfı (Fundación MAPFRE) ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) işbirliğinde hayata geçirilen “Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı” projesi Mayıs 2016’da başladı.

Proje kapsamında oluşturulan “Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı” eğitim portalı sayesinde aileler çocuklarının hastalığıyla daha bilinçli ve bilgili olarak mücadele ediyor ve en doğru bilgiler doğru kaynaklardan öğreniliyor.

Portalda çocukların hastalıklarının gelişim süreci ve tedavinin aşamaları, çocukta meydana gelen bedensel ve duygusal değişimler ve bunlarla baş etme yöntemleri, travma nedeniyle çocukta oluşabilecek psikolojik tepkiler, hasta çocuk bakımı, beslenme, hijyen, bireysel güçlenme gibi konulardan oluşan eğitim içerikleri yer alıyor. Bu içerikler eğitim videoları, okuma metinleri, röportajlar ve canlı seminerler yoluyla kullanıcılarla buluşuyor.

Projeyle, sağlıklı ve doğru bilgilendirme yaparak çocuğa bakım veren ebeveynlerin tedavi sürecine dair bilgi ve becerilerini geliştirmek, bu yolla kendilerine olan güvenlerini arttırmak, çocuğun tedavisine olumlu katkı sağlamak, ailenin tedavi sürecine adaptasyonunu güçlendirmek ve çocuk ile ebeveynlerde oluşması muhtemel psiko-sosyal problemleri önleyebilmek hedefleniyor.

http://cocukkanseri.org/

 

Paylaşın:
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options