#PaylaşmaGünü

Daha cömert ve adil bir dünya hedefiyle hep birlikte bağışçılığı ve gönüllülüğü kutlayacağımız bu günde sen de bize katıl!

Giving Tuesday adıyla küresel olarak yaklaşık 70 ülkede eşzamanlı kutlanan Paylaşma Günü, Türkiye’de bu yıl ilk kez Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) öncülüğünde 1 Aralık 2020’de kutlanacak. Siz de az ya da çok demeden bağışlarınızla ve sosyal medya üzerinden çevrenizdekileri harekete geçirerek #PaylaşmaGünü‘nün bir parçası olabilirsiniz.

#PaylaşmaGünü’nde çocukların psiko-sosyal gelişimine destek oluyoruz!

Kanser tanısı alan çocuğun tıbbi tedavinin yanı sıra psikolojik, sosyal ve fiziksel açıdan yaşam kalitesini artırıcı desteğe ihtiyacı vardır. Tanı süreciyle başlayan kemoterapi, hastaneye yatış, aileden ve arkadaşlarından ayrılma, beden bütünlüğünün tehdit edilmesi çocuğun psiko-sosyal uyumunu olumsuz yönde etkiler. KAÇUV, çocuk hematoloji ve onkoloji servislerinde kurduğu oyun odaları ve bu odalarda gönüllüler desteğiyle gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukları psiko-sosyal açıdan desteklemektedir.

Pandemi süreciyle beraber tedavide kullanılan ilaçlardan kaynaklı bağışıklık sistemi düşük olan çocuklar için risk daha da arttı. Öncesinde tedavi gören diğer çocuklarla sosyalleşebildikleri ve paylaşımda bulundukları, haftada en az 10 gönüllü abla/abi ile etkinlik yaptıkları ve dışarıdaki yaşamla köprü kurdukları bir temas hali mevcuttu. Koronavirüs salgınının sonucu olarak şu an hastane odalarında izole bir şekilde sadece bakım verenleriyle temas halinde oldukları, aylardır yan odadaki arkadaşlarını dahi göremedikleri, sosyalleşemedikleri, birlikte vakit geçirip oyun oynayamadıkları bir dönemdeler. Etkinlik arkadaşları olan KAÇUV Gönüllüleri yaklaşık 8 aydır hastane servislerinde destek veremiyor. Böylece çocuklar en temel hakları olan oyun oynama hakkına dahi erişmekte sorun yaşıyorlar.

KAÇUV Etkinlik Setleri Hakkında

Çocukların hastanede izole halde geçirdikleri süreci keyifli hale getirmek, farklı aktivitelerle sıkılmalarını önlemek ve tedaviye olan uyumlarını güçlendirmek adına etkinlik setleri gönderiyoruz. Etkinlik setleri, çocuğun tek başına bir ürün ortaya çıkarabileceği, hayal dünyasını, psikolojik, sosyal ve zihinsel gelişimini destekleyecek farklı içeriklerden oluşuyor. Setler seçilirken kanser tedavisi gören çocukların hassasiyetleri gözetilerek fiziksel aktiviteye dayalı, kokulu, solunum yoluyla gerçekleştirilen, silinemeyecek ve toz tutabilir ürünler tercih edilmiyor.

Etkinlik setlerimizin daha fazla çocuğa ulaşması için bağışçılarımızın desteklerini bekliyoruz. Hemen tıklayın!

Nerede Yaşam Varsa,
Orada Umut Vardır

Gönüllülerimiz Çocuklara,
Ailelerine Umut Oluyor