theodora_logo

Theodora Foundation

Merkezi İsviçre’de bulunan “Sevgi Doktorları” projesinin yürütücüsü olan Theodora Foundation Türkiye ile yapılan işbirliği sözleşmesi ile çalışmalarını 2013-2015 yılları arasında KAÇUV çatısı altında sürdürdü.

“Sevgi Doktorları” projesi ile uzun ya da kısa süreli yatarak tedavi gören bütün hasta çocuklarımıza ulaşılarak, çocukların sosyal hayat ile bağlantı kurmalarına destek vererek tedavi sürecine uyum göstermeleri sağlanmaktadır.

Profesyonel sanatçılardan oluşan eğitimli Hastane Palyaçosu ekibi ile İstanbul (Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, Marmara Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi) ve Ankara’da (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi) toplam sekiz hastanede çocukları ziyaret etmektedir. Hastane palyaçoları 8 ülkede (İngiltere, Belarus, Hong Kong, İspanya, Fransa, İtalya, İsviçre ve Türkiye) çalışmalarını sürdürmekte ve yılda 250.000’den fazla çocuğu ziyaret etmektedir.

“Sevgi Doktorları” ziyaretleriyle küçük hastalara gülücük ve neşe dolu anlar hediye etmektedir.

Paylaşın:
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options