İstka

İSTKA

İstanbul Kalkınma Ajansı Hibeleri

2012 Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ve 2014 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programları kapsamında Oyun Benim İlacım ve Çocuk Kaşifler Sanal Dünyada projelerini hayata geçirmiştir.

Ağustos 2013 tarihinde başlayan Oyun Benim İlacım Projesi ile İstanbul’da kanser tedavisi görmekte olan çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olarak; kendilerini ve duygularını ifade etme becerilerini geliştirmek, sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılamak ve tedavi sürecine uyum sağlamalarına yardımcı olmak için bir etkinlik ve eğitim merkezi kurmak ve merkezin faaliyetlerini Çocuk Onkolojisi Birimi olan hastanelerde yaygınlaştırmak amaçlanmıştır.

Eylül 2014 tarihinde başlayan Çocuk Kaşifler Sanal Dünyada Projesi ile çocukların ve gençlerin, farklı ilgi alanlarına yönelik bilgilere ve etkileşimli aktivitelere ulaşarak, eğlenceli ve nitelikli zaman geçirebilmeleri için özel olarak tasarlanan bir e-öğrenme portalı kurulmuştur. 7 yaş üzeri çocuklara yönelik hazırlanan portalda sanat, bilim, doğa, internet, bilgisayar,sağlık, düşünme becerileri temalar hakkında kısa, renkli ve eğlenceli metinler tablete uyumlu etkileşimler ile birlikte sunulmuştur. Konuyu destekleyici, fotoğraf, çizim, video, ses ve yönlendirici kaynaklar ile etkileşimin arttırılması hedeflenmiştir. Proje 2014 Ağustos sonuna kadar İSTKA tarafından desteklenmiştir.

Paylaşın:
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options